Skrīveru dendroloģiskais parks

Parka apmeklējums ir kā ceļojums apkārt zemeslodes ziemeļu puslodei, jo šeit ir unikāli stādījumi no šī plašā reģiona

Par Skrīveru dendroloģisko parku

Tikai nepilnus 80 kilometrus no Rīgas, šosejas Rīga–Daugavpils malā, atrodas Skrīveru svešzemju koku stādījumi, bet ceļa otrā pusē starp šoseju un Daugavu – Skrīveru dendroloģiskais parks.

Tie ir unikāli Eiropas nozīmes meža vēstures objekti, kuru veidošana uzsākta 1891. gadā. Parka stādījumu plānu izstrādājis un dēstījumus īstenojis Skrīveru muižas īpašnieks Maksimilians Siverss (1857–1919). Skrīveru dendroloģiskais parks kopā ar svešzemju koku stādījumiem aizņem 392 ha, tajā sastopamas apmēram 300 introducētās koku un krūmu sugas, kas saglabājušās no tām 679 sugām, kas te auga pirms Pirmā pasaules kara. 30 no tām ir ievērojami retumi Eiropas mērogā.

Kopš 1977. gada 16,7 ha lielais Skrīveru dendrārijs ir aizsargājams dabas objekts. Dendrāriju katru gadu apmeklē dendrologu delegācijas no dažādām Eiropas valstīm. Skrīveru dendroloģiskā parka apmeklējums ir iespēja iepazīties ar citu zemju tradicionālo mežu ainavu, nepametot Latvijas teritoriju. Šurp var doties izzinošā vienas dienas ekskursijā kopā ar ģimeni, domubiedru grupu vai klasi, vai arī iekļaut šo objektu kādā garākā ceļojuma maršrutā.

2 galerija skriveri
Parku vērts apmeklēt jebkurā no gadalaikiem, jo pat ziemā te ir augi, kas mēdz uzziedēt. Tomēr viskrāšņāk parks greznojas pavasarī un vasarā. Skrīveru dendroloģiskajā parkā apmeklētājus noteikti pārsteigs cukura kļava, Alpu atragēne, sirdsveida un plēkšņveida kārijas, Amerikas lazda, snuķaugļu lazda, Virdžīnijas burvju lazda, Korejas ciedru priedes, Veimuta un Benksa priedes, katsura, stafileja, Amerikas sudrabkļava, sudrabliepa, Japānas lapegle.

cenas


Ieejas maksa pieaugušajiem

Bezmaksas

Ieejas maksa bērniem

Bezmaksas

biežāk uzdotie jautājumi


Cik ilgi notiek viena ekskursija grupai?

Ekskursija ar gidu ilgst pusotru stundu.

Cik ilgu laiku iepriekš jāpiesaka ekskursija ar gidu?

Ekskursija jāpiesaka divas dienas iepriekš.

Vai var ņemt līdzi parkā atrastos čiekurus?

Nokritušos čiekurus drīkst pacelt un ņemt arī līdzi uz mājām.

Vai drīkst plūkt koku lapas un ogas?

Parkā nedrīkst plūkt koku lapas vai ogas, jo daudzi no kokaugiem ir unikāli, kā arī indīgi, piemēram, krauklene, īve, segliņš, zalktene u.c.

piedāvājums grupām


Ekskursija grupām

Ekskursijas laikā gida pavadībā dendroloģiskā parka apmeklētāji iepazīs parka vēsturi un uzzinās interesanto kokaugu stāstus. Ekskursija gida pavadībā iepriekš jāpiesaka pa tālruni +371 25661983.

Laiks

Visu gadu

Cena

1 stunda – 17 EUR no grupas (līdz 20 cilvēkiem)

Ilgums

1,5–2 stundas

Ekskursijas skolēniem

Ekskursijas skolēniem ieteicamas no 6. klases. Skolēni ne tikai uzzinās par parka vēsturi un tajā augošajiem unikālajiem kokiem, bet arī piedzīvos jautru orientēšanos ar izzinošiem jautājumiem, lai nostiprinātu ekskursijas laikā iegūtās zināšanas. Ekskursijas skolēniem vada vidusskolēni. Ekskursija iepriekš jāpiesaka pa tālruni +371 25661983.

Laiks

Visu gadu

Cena

1 stunda – 17 EUR no grupas (līdz 20 cilvēkiem)

Ilgums

1,5–2 stundas

profils

izvēlne

Vizuālie iestatījumi
izvēlne
profils

Krāsu uztvere

Teksta lielums