LVM atpūtas un tūrisma centrs “Ezernieki” – pozitīvs piemērs videi draudzīgai saimniekošanai

11.10.2019 10:10

20190826 140901

Balstoties uz atbildīgu un videi draudzīgu saimniekošanu un tūrisma piedāvājumu, LVM atpūtas un tūrisma centrs “Ezernieki” guvis atzinību no Zaļā sertifikāta apsekošanas komisijas, izpelnoties pozitīvā piemēra laurus topošajā Zaļā sertifikāta rokasgrāmatā, kas paredzēts tūrisma jomas uzņēmējiem.

Lai pagarinātu Zaļā sertifikāta termiņu, LVM atpūtas un tūrisma centrā “Ezernieki” ieradās “Lauku Ceļotāja” organizētā Zaļā sertifikāta apsekošanas komisija, kas novērtēja atpūtas un tūrisma centra darbu, regulāri sekojot videi draudzīgas saimniekošanas aktualitātēm. “Esam īpaši uzteikti dabai draudzīgo vienreizlietojamo trauku izmantošanas ziņā. Pateicoties mūsu uzņēmuma zaļajai domāšanai, tūrisma un atpūtas centrā “Ezernieki” jau sen pieejami papīra un bambusa šķiedru vienreizlietojamie trauki. Semināros, kā arī lielākos aktīvās atpūtas pasākumos mēs saviem klientiem piedāvājam traukus, kas izgatavoti no videi draudzīga materiāla – tās ir tik plaši izmantotās glāzes, krūzītes, šķīvji, zupas šķīvji, dzēriena maisāmie kociņi, kā arī naži, dakšiņas un pat karotes. Šo trauku utilizācija nesagādā problēmas, arī vizuāli tie izskatās arvien pievilcīgāki, turklāt uz tiem var drukāt sava uzņēmuma reklāmu vai kādu citu klientam adresētu noderīgu informāciju. Tiesa, cilvēki šos traukus izmanto lielākā skaitā nekā tas būtu nepieciešams, piemēram, katrā kafijas pauzē, paņemot arvien jaunu krūzīti. Tāpēc pie mums notiekošajos semināros esam sākuši aicināt dalībniekus iezīmēt savu krūzīti, ko katrs var izmantot atlikušajās kafijas pauzēs,” skaidro “LVM Tūrisma un atpūtas centri” viesu mājas pārzine Dzintra Stradiņa.

Vienreizlietojamo galda piederumu, šķīvju, salmiņu, maisāmo kociņu tirdzniecība Eiropas Savienībā tiks aizliegta no 2021. gada, bet kopš 2019. gada 1. jūlija vairs nevar saņemt atbrīvojumu no dabas resursu nodokļa samaksas par vienreizlietojamajiem galda traukiem un piederumiem, kas izgatavoti no plastmasas un to kompozītmateriāliem.

IMG 20190909 WA0002 resized 20190919 064810056 002

LVM atpūtas un tūrisma centra “Ezernieki” guva atzinību arī kā ievērības vērts piemērs modernizētās siltumapgādes dēļ, atsakoties no fosilā kurināmā. Jau kopš atpūtas centra izveides 2003. gadā, ēku apkurināšanai tiek izmantots atjaunojamais dabas resurss – koksne. Lai samazinātu arī atjaunojamo resursu izmantošanu un samazinātu CO2 izmešus, tehnoloģijas arvien attīstās.

“Pagājušogad apkures sezonā nomainījām veco apkures katlu, kas teju 15 gadu garumā bija pilnībā sevi nokalpojis. Pēc pirmās sezonas esam apmierināti. Pozitīvi tas, ka katls darbojas atkarībā no ārā temperatūras – temperatūru tiek automātiski regulēta, atbilstoši nepieciešamībai. Otrkārt, salīdzinot ar vecās paaudzes katliem, jaunajiem ir augsts sadegšanas lietderības koeficients, proti, 92 %, turklāt mēs praksē esam pārliecinājušies, ka tas ir pat 94 %. Taču bez katla nomaiņas svarīgi ir savest kārtībā arī visu pārējo kurinātavas infrastruktūru – izolējot caurules, jūtami samazinās nepārvadītie siltuma zudumi” novērojusi viesu mājas pārzine.  

File0004

“Zaļais Sertifikāts” ir vides kvalitātes zīme lauku tūrisma saimniecībām, kurās ievēro “zaļas” saimniekošanas principus, saudzējot resursus, veidojot videi un vietējai kopienai draudzīgu tūrisma piedāvājumu. Lauku tūrisma saimniecībās, kurām piešķirts “Zaļais sertifikāts”, ir videi draudzīga saimniekošana, un vienlaicīgi – ērta un patīkama atpūta tūristam.

 

citi raksti no šīs kategorijas

Skatīt visu
“Ezernieki” pagarina Zaļo sertifikātu

Videi draudzīgs dzīvesveids un iespēja atpūsties tuvāk dabai, mūsdienās tiek vērtēta arvien augstāk. AS “Latvijas valsts meži” (LVM) atpūtas un tūrisma centrs “Ezernieki”, ko par...

Ezernieki iedvesmo dabas un putnu vērošanai

Ārends un Manda ir holandieši, kuru hobijs teju mūža garumā ir dabas un putnu vērošana, apceļojot visu Eiropu. Šovasar nu jau ir ceturtā reize, kad abi dabas entuziasti...

Ezernieki – lieliska prakses vieta topošajiem viesnīcu speciālistiem

“Man bija iespēja praktiski iepazīt to, par ko mācos un secināt, ka realitātē šis darbs nav tik viegls. Praksē pavadītais laiks pārliecināja,  ka ar izvēlēto specialitāti...

profils

izvēlne

Vizuālie iestatījumi
izvēlne
profils

Krāsu uztvere

Teksta lielums