Sāc piedzīvojumu ar mammadaba!

LVM dabas parks Tērvetē

Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē ir viena no tūristu iecienītākajām un ģimenei draudzīgākajām vietām Latvijā. Tā kopējā platība ir ap 1200 ha, no kuras trešo daļu aizņem Pasaku pasaule

galamērķi

Vairāk galamērķu

Aktuāli

Skatīt visu
“Egle svin” – vides izziņas tematiskā programma

LVM Kalsnavas arborētuma kolekcijā ir vairāk nekā 2400 dažādu egļu. Par godu Latvijas trešajai izplatītākajai koku sugai – eglei – un Egles vārda dienas svinībām janvārī, LVM...

LVM dabas parka Tērvetē meža gudrības arī TV ekrānos

  Tumšās ziemas novakares, kad aiz loga lēni krīt sniegpārslas un klusi svilpo vējš, sauktin sauc pasapņot un domās vai caur TV ekrāniem pabūt kaut kur citur.  Pērnā...

LVM Jaunmoku pilī skatāma Ata Luguza izstāde “Purva Pasaule”

No 14. janvāra līdz 3.martam Jaunmoku pils aicina apmeklētājus Torņa zālē apskatīt Ata Luguza purva ainavu galeriju un kūdras skulptūras, kā arī Viestura Serdāna (Valguma...

Pasākumi

Skatīt visus

padomi

Skatīt visu
Iepazīsti purvu pastaigā!

Domā, kurp doties brīvdienās? Uz Daudzeses pagasta mežiem! Tur vijas Aklā purva pastaigu taka 3 kilometru garumā. Turklāt maršrutā nesen uzstādītas jaunas informatīvās zīmes,...

Padomi ziemas pārgājieniem

Katram gadalaikam ir sava pārgājienu specifika. Vasarā baudām silto laiku, bet ziemā, kad kokiem lapas nobirušas, iespējams redzēt tālāk, plašāk un ierastās ainavas iegūst...

Vietas, kur pieminēt brīvības cīnītājus

  Aicinot doties dabā, mammadaba piedāvā brīvdienu ceļvedi Lāčplēša dienas zīmē: četri kultūrvēsturiski objekti Latvijas valsts mežos. Nacionālo partizānu bunkurs Īles...

Maršruti iedvesmai

Skatīt visus

Par LVM dabas parku Tērvetē

Latvijas valsts mežu dabas parka Tērvetē aizsākumi meklējami 1958. gadā, kad tagadējā Saules noskaņu parkā izveidoja pirmās pastaigu takas. Šobrīd dabas parks aptver vairāk nekā 1200 ha lielu platību, no kuras trešo daļu aizņem Pasaku pasaule. 

Kopš 2000. gada, kad parku apsaimnieko AS "Latvijas valsts meži", ir veikti lieli infrastruktūras uzlabošanas darbi. Varam droši teikt, ka parka apskatei nepieciešamas vismaz trīs stundas.

Parka teritorijā jūtams rakstnieces Annas Brigaderes literārais devums, tāpēc tradicionālo parka daļu dēvē par Sprīdīša zemi. Te sastapsiet gan koka skulptūrās atveidotus pasaku un rakstnieces Annas Brigaderes lugu varoņus – Sprīdīti un Lutausi, Meža Ķēniņu ar galmu, Anneli ar draudzenēm, gan "dzīvus" pasaku tēlus. Ja vēlies zīmīgu foto no Tērvetes, zini - Lutausis un Sprīdītis atrodas Tērvetes upes kreisajā krastā, augšup pa trepēm no Atrakciju laukuma.

LVM dabas parkā Tērvetē ir vairākas tematiskās daļas.
Rūķīšu mežā var izstaigāt Rūķu ciematu ar maziem koka namiņiem un tematiskām sētām, rūķu pilsētu Čiekuri ar košajiem namiem un bruģētajām ielām, uzkāpt dižajā Koka skatu tornī un Rūķu sētā satikt pašus Tērvetes rūķus. Takas šeit ir piemērotas, lai pa tām varētu ērti pārvietoties ratiņkrēsla lietotāji un vecāki ar bērnu ratiņiem.

6 galerija lvmdabasparkstervete mazaka

Pasaku mežā joprojām skatāmas dažādas koka skulptūras, viena no senākajām parka koka skulptūrām – Meža Ķēniņš, šeit var redzēt kokā darinātu ķēniņa galmu, sargu un citus. Tepat blakus, Raganas silā, dzīvo sila ļaudis – sikspārņi, zirnekļi, vells un pati Sila raganiņa.

Atrakciju laukumā izstaigājamas šķēršļu takas, Sprīdīša un Lutauša ceļš, var maldīties koka labirinta ceļos un izzināt koka pils diženumu. Turpat, Tērvetes upītes krastā, stāv Lutausis un Sprīdītis. Te iekārtota arī atpūtas vieta ar soliem, galdiem un nojumi, var baudīt līdzpaņemto cienastu.

3 galerija lvmdabasparkstervete maza

Liela tematiskā daļa, kas joprojām aug un veidojas – Kurbada zeme. Te savu piedzīvojumu mežā var rast no Sprīdīša pasaules izaugušie apmeklētāji – jaunieši.

Kurbada zemē izbūvēts Tērvetes velo parks ar daudzveidīgiem pacēlumiem, virāžām, laipām un tiltiem – teju 3 km garumā. Turklāt šajā teritorijā izveidoti arī sadarbības partneru objekti – Tērvetes Tarzāns, Tērvetes Tīklu parks un Tērvetes tauriņu tropu māja.

Ap 400 ha platībā labiekārtotajā teritorijā ērti sasniegt apskates objektus gan kājāmgājējiem, velobraucējiem, gan ģimenēm ar bērnu ratiņiem un cilvēkiem ar kustību ierobežojumiem. Parks piedāvā iespēju braukt ar Pasaku bānīti, iznomāt velkamos ratiņus un velosipēdus, uzkāpt koka skatu tornī vai doties garākās pastaigās izpētīt tālākas parka daļas - Veco priežu parkā, Zaļo klasi vai Gulbju tilta ainavisko apkārtni.

LVM dabas parka informācijas centra ēkā pieejamas semināru zāles, biļešu kase, informācijas centrs, kafejnīca un ērtas tualetes. Līdzās informācijas centra ēkai atrodas suvenīru tirdzniecības kioski.
Piknika vieta ar grilu, soliem un galdiem izveidota arī līdzās parka centra ēkai, kuru aicinām rezervēt iepriekš, zvanot uz dabas parka Tērvetē informācijas centru. Tāpat ir iespējams izmantot bezmaksas piknika vietas, kas izveidotas pie dabas parka lielā stāvlaukuma.

LVM dabas parks Tērvetē atzīts par izcilāko Eiropas tūristu galamērķi Latvijā EDEN projekta ietvaros.

Gaidām ciemos!

piedāvājums grupām


Pamatskolas un vidusskola skolēniem

Vides izziņas nodarbības Zaļajā klasē. Nodarbībās iespējams iepazīt visdažādākās tēmas par un ap mežu atbilstoši skolēnu vecumposmam, piemēram, "Koksnes taka", "Meža dzīvnieku taka", "Meža draugu un "nedraugu" taka". Vecākajām pamatskolas klasēm un vidusskolai piedāvājam arī praktisku darbu grupās un darba lapas.

Pārgājiens "Meža ekspedīcija" 6. klasēm ir aptuveni 2 km garš izglītojošs pārgājiens dabā ar 10 meža izziņas pieturām - uzdevumiem. Tā saturs veidots atbilstoši 6.klases dabaszinību mācību programmai. Ilgums 3 h, noslēgums pie ugunskura. Pārgājiens notiek ārpus parka maksas teritorijas.

Vairāk informācijas un pieteikšanās, zvanot 29183595 (Inese) un 29257677 (Ieva).

Laiks

No septembra līdz maijam

Cena

Nodarbība ir bezmaksas (ar LVM dabas parka Tērvetē biļeti)

Ilgums

3 stundas

Sākumskolas skolēniem

Vides izziņas nodarbības Zaļajā klasē. Nodarbībās iespējams iepazīt visdažādākās tēmas atbilstoši bērnu vecumposmam, piemēram, meža dzīvnieki, meža draugi un “nedraugi”, meža pārmaiņas gadalaikos.

Pavasara /rudens pārgājiens skolēniem "Gadalaiku noskaņas mežā" sekosim dažādu meža iemītnieku atstātajām "pēdām", vērosim gadalaiku maiņu un izzināsim dižsila noslēpumu. Ilgums 1,5 h.

Nodarbībā "Ejam Meža mātes takā" iespējams iepazīties ar augu valsti, ar meža kukaiņu daudzveidību, atšķirt abiniekus un rāpuļus.

Vairāk informācijas un pieteikšanās, zvanot 29183595 (Inese) un 29257677 (Ieva).

Laiks

No septembra līdz maijam

Cena

Nodarbība ir bezmaksas (ar LVM dabas parka Tērvetē biļeti)

Ilgums

1,5 stunda

Pirmsskolas un 1.–2. klases skolēniem

Pirmskolas un mazāko klašu skolēniem pieejamas dažādas vides radošās darbnīcas.

"Mārtiņdienas piedzīvojums Rūķu sētā" – iespēja līdzdarboties Mārtiņdienas tradīciju izzināšanas darbnīcās kopā ar parka pasaku tēliem.

"Daudz laimes, mana zaļā Latvija" – iespēja līdzdarboties īpašā Latvijas vēstures, simbolu un dabas vērtību izzināšanas darbnīcās kopā ar parka pasaku tēliem.

Ziemassvētku ieskandināšanas darbnīcas – Rūķu saime ar mazajiem palīgiem gatavos svētku dekoru, ceps degunu kutinošus gardumus, izzinās meža stāstus un cienāsies ar zāļu tēju. Teju divu stundu garumā izzinoši, radoši un rotaļīgi pavadītais laiks īstā pasaku valstībā.

Lieldienu vides radošās darbnīcas – iespēja līdzdarboties Lieldienu darbnīcā, mācīties tradīcijas, radīt rotaļlietu un izspēlēt rotaļdeju vai spēli kopā ar parka pasaku tēliem. Turklāt ir iespēja satikt īstu Lieldienu Zaķi!

Vairāk informācijas un pieteikšanās, zvanot 29183595 (Inese) un 29257677 (Ieva).

Laiks

Darbdienās plkst. 10.00, 12.00 un 14.00

Cena

Cena tiek noteikta ik gadu

Ilgums

2 stundas

cenas


Ieejas maksa parkā

6 EUR – pieaugušajiem

4,50 EUR – skolēniem, dienas nodaļas studentam, pensionāriem, personām ar 3. grupas invaliditāti*

4,50 EUR/pers. vai 15,50 EUR ģimenei, uzrādot Latvijas Goda ģimenes apliecību “3+ Ģimenes karte” (2 pieaugušie + bērni līdz 18 g.v.)

*pirms ieejas LVM dabas parkā Tērvetē jāuzrāda apliecība

Bezmaksas ieeja parkā

Pirmsskolas vecuma bērniem līdz 6 gadu vecumam, personām ar 1. un 2. grupas invaliditāti, kā arī personām, kuras pavada cilvēku ar 1. grupas invaliditāti. 

Brauciens ar Pasaku bānīti

1,50 EUR/pers.

Brauciens: Atrakciju laukums - Informācijas centrs

50 % atlaide braucienam ar bānīti katram apmeklētājam, uzrādot Latvijas Goda ģimenes apliecību “3+ Ģimenes karte” (2 pieaugušie + bērni līdz 18 g.v.)

Velkamo ratiņu noma

4 EUR stundā

2 EUR katra nākamā stunda

Velosipēdu noma

5 EUR pirmā stunda

3,00 EUR katra nākamā stunda

15 EUR visa diena

Drošības nauda par velosipēdu nomu – 15 EUR.

Velosipēda nomas cenā iekļauta arī aizsargķivere

 

Balansa velosipēdu noma

3 EUR pirmā stunda

1,50 EUR katra nākamā stunda

Nūjošanas inventāra noma

5 EUR nūju pāris

Piknika vieta

15 EUR/2 stundas, iepriekš jārezervē (piedāvājums pieejams skolēnu grupām darba dienās).

Maksā iekļauta piknika vietas sagatavošana – grupu sagaida jau iekurts ugunskurs. Teritorija iežogota un pieejama tikai šai grupai.

Bezmaksas piknika vietas – līdzās auto stāvlaukumam.

Tērvetes Tarzāna parks

Informācija par cenām: tervete.tarzans.lv

Tērvetes tīklu parks

Informācija par cenām: tervetestikluparks.lv

 

Tērvetes Gaisa takas

Informācija par cenām: facebook.com/gaisatakas

Tērvetes Tauriņu māja

Informācija par cenām: tervetestaurini.lv

Anneles Zoo

Informācija par cenām: anneleszoo.lv

Augēnijas zirgu izjādes Tērvetē

Informācija par cenām: izjadestervete.lv

biežāk uzdotie jautājumi


Vai parku var apmeklēt ar suni?

Jā, var. Bet aicinām pastaigā suni vest pavadā, ja nepieciešams lietot uzpurni. Kā arī ievērot parka kārtības noteikumus.

Vai parks strādā svētkos un brīvdienās?

Jā, LVM dabas parks Tērvetē strādā visus gadu, arī svētku dienās un brīvdienās. Vienīgās brīvās dienas, kad parks ir slēgts, ir 31. decembris un 1. janvāris.

Kāds ir parka darba laiks?

LVM dabas parka Tērvetē darba laiks mainās atbilstoši sezonām - ziemā no plkst. 9.00 līdz 17.00, vasarā no plkst. 9.00 līdz 19.00, bet starpsezonās, parasti oktobris-novembris, marts-aprīlis - no plkst. 9.00 līdz 18.00

Vai pa parku drīkst braukt ar savu velosipēdu

Jā, aicinām izvēlēties interesantākos maršrutus un doties Tērvetes izpētē. Bet atcerieties, ka svarīga ir savstarpēja cieņa ar kājāmgājējiem un pašiem mazākajiem parka apmeklētājiem.

Vai Tērvetē ir pieejamas zirgu izjādes?

Jā, Tērvetē ir pieejamas gan zirgu izjādes, gan brauciens pajūgā. Vairāk informācijas: www.izjadestervete.lv vai zvaniet pa tālr.  26824856.

Vai Tērvetē iespējams nomāt velo?

Jā, Tērvetē šobrīd ir divas iespējas. Viena ir nomāt velo LVM dabas parka Tērvetē nomātavā braucienam pa tradicionālo dabas parka daļu. Otra - nomāt velo Tērvetes tauriņu mājā braucienam arī pa Tērvetes velo parku un tuvējo apkārtni.

profils

izvēlne

Vizuālie iestatījumi
izvēlne
profils

Krāsu uztvere

Teksta lielums