Kukaiņu dažādība karstajā vasarā

20.07.2021 12:07

bez ipasas piepules ieraugami dazadi kukaini dazadas stadijas. img 9863 4

Karstums vilnis, kas šovasar ilgu laiku skāra Latviju, ietekmējis ne vien augu, bet arī vairākuma kukaiņu dzīvi un paātrinājis to attīstību.

Insektu sugu vairākumam par labu nākusi pērnā samērā siltā vasara un šī gada ne visai bargā ziema. Tagad gandrīz jebkurā vietā bez īpašas piepūles ieraugāmi gan dažādi pieaugušie kukaiņi, gan šo dzīvnieku kāpuri un nimfas, bet, esot īpaši vērīgiem, ieraugāmas arī oliņas. Visur - gan uz sauszemes, gan ūdenī - redzami dažādi kukaiņi dažādās stadijās.

bez ipasas piepules ieraugami dazadi kukaini dazadas stadijas. dsc08376 13

Pieaugušo kukaiņu klāsts svelmējošās vasaras plaukuma periodā ir gan daudzveidīgs, gan izteikti mainīgs, jo visu laiku nāk klāt aizvien jaunas sugas.

Cilvēkiem, kuriem nākas atrasties mežā, par sevi nepārtraukti atgādina asinssūcēji insekti. Vakaros, naktīs un no rītiem, bet ēnainās vietās un aizvējā jebkurā diennakts laikā, grūti atkauties no uzmācīgajām dzēlējodu mātītēm, bet lielais daudzums dažādu sugu dunduru sieviešu dzimuma īpatņu šovasar dienas karstākajās stundās dažubrīd spēj panākt pat pieredzējušu mežā gājēju dezertēšanu no darba vai atpūtas vietām uz auto vai mājokļiem.

Knišļu mātīšu aktivitātes maksimuma periods gan jau beidzies, bet pirms laika cilvēkiem un dzīvniekiem sākušas un joprojām turpina uzbrukt sīvās mušas un kaulmušas.

citi raksti no šīs kategorijas

Skatīt visu
Zvēru mazuļu laiks mežā

Maijs ir daudzu zvēru mazuļu dzimšanas laiks, tāpēc vērīgākie dabā gājēji nereti šai laikā pamana zvēru mazuļus. To atradējiem jāņem vērā, ka zvēru mazuļus labāk neaiztikt un...

Pavasara tauriņi jau modušies!

Daba labu brīdi jau kā modusies, un dzeltenie tauriņi, kas Ziemeļkurzemē tika manīti jau februāra mēnesī, vieni no pirmajiem nesa šos ilgi gaidītos jaunumus. Saulainas dienas...

Pali vai plūdi?

Pavasaris pietuvojies straujiem soļiem, un šogad nav izpalikuši arī pavasara pali. Pali un plūdi nebūt nav viens un tas pats. Pali ir daļa no upes gada cikla ūdens līmeņa...

profils

izvēlne

Vizuālie iestatījumi
izvēlne
sākums
objekti kartē
Profils

Krāsu uztvere

Teksta lielums